IX. Szolnoki Táncművészeti Fesztivál és Koreográfus Verseny

Helyszín:
Aba-Novák Agóra Kulturális Központ /5000 Szolnok, Hild János tér 1./
Időpont: 2019. június 01., szombat
Szervező: Aba-Novák Agóra Kulturális Központ

Az Aba-Novák Agóra Kulturális Központ – a Mozdulat Táncműhellyel közösen –2019-ban immár kilencedik alkalommal szervezi meg a Szolnoki Táncművészeti Fesztivál és Koreográfus Verseny elnevezésű programját.

Mint Szolnok város és a régió egyik meghatározó kulturális szereplője továbbra is részt kívánunk vállalni abban, hogy a régióban működő alap- és középfokú művészeti oktatással foglalkozó intézmények tánccsoportjai bemutathassák tudásukat, megismerkedhessenek egymás munkáival, lehetőségük nyíljon kölcsönös tapasztalatcserére is.



Program


12.30 Versenyprogram

18.30 Eredményhirdetés


19.00 A Magyar Táncművészeti Egyetem végzős hallgatóinak produkciói

Bayer – Legat: Babatündér – trió
Lepedus Boglárka - Kovács Zsolt - Szentiványi Richard
 
Max Richter – Kalmár Attila: Kötelékek
Bozsányi Liliána - Czvikli Fanni - Plita Márk
                       
Pugni – Petipa: Esmeralda – férfi variáció    
Ubukata Ryonosuke
 
Pugni – Petipa: Esmeralda – női variáció 
Dosek Dorka Róza
 
Csajkovszkij – Vajnonen: A hattyúk tava – pas de deux
Nishida Nanako - Lőcsei Balázs m.v.
 
Tobin – Kulcsár Noémi: Rapid eye movement  
Radic Diána - Ubukata Ryonosuke
 
Adam – Petipa: A kalóz – Pas d’ esclave pas de deux
Ito Anzu - Horváth Péter
 
Rachmanyinov – Messzerer: Tavaszi áradás 
Tamás Klaudia - Somai Edvin
 
Szolovjov-Szedoj – Lopuhov: Gopak a Bujba Tarasz-ból
Emanuele Co’
 
Pugni – Petipa: Esmeralda – pas de six       
Czvikli Fanni – Porfireanu Diana – Bozsányi Liliana – Nishida Nanako – Removic Rajna – Radic Diana – Kovács Zsolt

A belépőjegy ára magában foglalja a versenyprogram és a 
Magyar Táncművészeti Egyetem előadásának megtekintését. 

Jegyeket az Aba-Novák Agóra jegypénztárában nyitvatartási idő alatt, valamint szombaton 11:30-18:00 óra között válthatnak. 

Nyomtatás
2019. június 01.